Doskonałe podparcie kręgosłupa dzięki twardemu materacowi

Dla wielu osób miękkość to synonim wygodnego, komfortowego materaca. W praktyce nie zawsze jest tak, że miękki materac jest bardziej wygodny i zapewnia większy komfort. Wręcz przeciwnie, zbyt miękki materac może powodować, że podczas snu zapadamy się w nim, a kręgosłup przybiera nienaturalną pozycję. Po takiej nocy budzimy się niewyspani, z pleców i zdrętwiałymi mięśniami, które podczas snu starały się bezskutecznie podtrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Każdy, kto doświadcza tego typu dolegliwości po przebudzeniu, powinien wypróbować twardszy materac, który zapewni lepsze podparcie.

 

Twardy materac lepiej podpiera kręgosłup

 

Materac Comfort Strong ma oznaczenie twardości H4. Oznacza to, że należy do najtwardszych modeli dostępnych obecnie na rynku, i zdecydowanie jest to najtwardszy materac, który miałem okazję testować. Przed rozpoczęciem testu sprawdziłem opinie w Internecie, w których kilku użytkowników podkreślało, że materac jest szczególnie doceniany przez osoby cierpiące na bole kręgosłupa, a także te, których waga ciała przekracza 100, a nawet 120 kilogramów. Zachęcony tymi opiniami postanowiłem sprawdzić, czy mają one pokrycie w rzeczywistości, tym bardziej że śpiąc na miękkich materacach często miałem poczucie, że nie zapewniają one wystarczającego odparcia mojemu kręgosłupowi. Po 2 tygodniowym teście przekonałem się, że pozytywne opinie nie były przesadzone. Materac świetnie podpiera kręgosłup, dzięki czemu rano nie czułem nieprzyjemnego uczucia napięcia mięśni ani bólu pleców.

 

7 stref podparcia i nie tylko

 

Dużym plusem produktu jest bez wątpienia zastosowanie wkładu kieszeniowego o zagęszczeniu na poziomie 266 sprężyn na m2, a także 7 stref twardości. Dzięki strefowej budowie twardy materac Comfort Strong dopasowuje się do budowy ciała, a śpiąc na nim czujemy się komfortowo. W części przeznaczonej dla bioder i lędźwiowego odcinka kręgosłupa, potrzebujących najmocniejszego podparcia, materac jest bardziej twardy, a w strefie szyi, głowy i łydek jest on odrobinę bardziej miękki, dzięki czemu nie naciska na naczynia krwionośne, umożliwiając swobodne krążenie krwi i odprężenie mięśni. Comfort Strong to twardy materac kieszeniowy, który posiada na powierzchni dodatkową warstwę pianki Foamflex. Pianka sprawia, że jest on bardziej elastyczny i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, a przede wszystkim: ma właściwości masujące. To ciekawe i bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu twardy materac do zadań specjalnych staje się jeszcze bardziej funkcjonalny.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl