Czy materac sprężynowy może zapewniać najwyższy komfort odpoczynku?

Wiele osób uważa, że materace sprężynowe to produkty przestarzałe, w związku z czym lepiej skupić się na innego rodzaju produktach, jeżeli zależy nam na wygodnym odpoczynku. Materac Fit Natural udowadnia, że ta teza nie ma wiele wspólnego z prawdą.

 

Materac sprężynowy kieszeniowy najwyższej jakościCzasy, kiedy materac sprężynowy kojarzył się z brakiem wygody oraz irytującym trzeszczeniem podczas najdrobniejszego ruchu, minęły bezpowrotnie wraz z pojawieniem się sprężyn kieszeniowych. Materace kieszeniowe łączą w sobie zalety sprężyn, takie jak wytrzymałość i odporność na zużywanie, ale nie maja ich wad, takich jak podatność na odkształcanie oraz metalowe pręty przebijające z czasem pokrowiec. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest materac Fit Natural, do produkcji którego użyto aż 525 sprężyn na m2. Każda ze sprężyn została umieszczona w kieszonce z dobrej jakości tkaniny, dzięki czemu jest doskonale oddzielona od reszty i pracuje jako niezależny mechanizm, reagując na nacisk ciała podczas snu. Sprężyny kieszeniowe to prawdziwa rewolucja w produkcji materacy, która pozwala cieszyć się trwałością produktu, dobrym stosunkiem jakości do ceny, a także bardzo dobrą elastycznością punktową. Dzięki temu, że każda sprężyna pracuje indywidualnie, materac Fit Natural dobrze dopasowuje się do pozycji ciała, uginając się tam, gdzie jest to niezbędne, podpierając jednocześnie kręgosłup w strategicznych punktach.

 

Wygodna  i komfort

 

Materac Fit Natural należy do średnio twardych o oznaczeniu H2/H3. Mimo to jest niezwykle wygodny, przede wszystkim dlatego, że elastyczna konstrukcja kieszeniowa zapewnia bardzo dobre podparcie kręgosłupa. Dzięki temu całe ciało odpoczywa podczas snu, po przebudzeniu mięśnie są zrelaksowane i odprężone, a my wstajemy pełni energii i wigoru. Duże znaczenie dla komfortu ma ją także pokrywające go, 3 centymetrowe warstwy termoelastycznej pianki Memory Visco oraz Comfyfoam , a także 2 centymetrowa warstwa pianki Lateks. Dzięki połączeniu sprężyn kieszeniowych z pianką, która reaguje zarówno na nacisk, jak i na temperaturę ciała, materac Fit Natural doskonale dopasowuje się do ciała, nie uciskając mięśni ani delikatnych naczyń krwionośnych.

 

Komfortowy sen na testowanym materacu umożliwia także świadomość, że dzięki zastosowaniu borderów, które zapewniają swobodny przepływ powietrza, jest to produkt o właściwościach antyalergicznych oraz antygrzybicznych. Dzięki temu Fit Natural sprawdzi się praktycznie w każdej sypialni, zadowalając nawet najbardziej wymagających klientów.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl