Comfort: materac piankowy do zadań specjalnych

Materace piankowe należą obecnie do najbardziej nowoczesnych, a co za tym idzie: obiecujących najlepszą jakość. Przykładem produktu, który można z powodzeniem polecić, jest materac Comfort wykonany z elastycznej pianki Flexfoam.

 

Materac piankowy Comfort

 

Materac Comfort to dobrej jakości produkt wykonany z wysoko elastycznej pianki Flexfoam. Zastosowanie pianki sprawia, że materac ma wysoką elastyczność punktową, bardzo ważną przede wszystkim dla osób skarżących się na bóle kręgosłupa. W praktyce oznacza to, że powierzchnia ugina się dokładnie w tym miejscu, w którym występuje nacisk, nie tworząc niezbyt wygodnych zagłębień, w które „wpada się” podczas snu przy każdej zmiany pozycji. Materac posiada 15 centymetrową warstwę pianki, która bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała w 2 etapach. Pierwszy etap dopasowania ma miejsce natychmiast po położeniu się na materacu: w tym momencie pianka dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego nacisku. Drugi, bardziej długotrwały efekt dopasowania polega na zmianie pozycji pianki także pod wpływem ciepła ciała. Na tym etapie materac delikatnie ugina się w miejscach, w których nacisk na jego powierzchnię jest największy, rozpoznając te miejsca na podstawie wyższej temperatury ciała. Obecnie uznaje się, że takie dwustopniowe dopasowanie się zapewnia najlepsze podparcie dla kręgosłupa, a także największy komfort snu. Muszę przyznać, że po ponad 3 tygodniowego okresu, w trakcie którego miałem okazję testować materac Comfort, trudno mi nie zgodzić się z tą opinią.

 

Wysoka jakość detali

 

Materac piankowy Comfort bez wątpienia zapewnia bardzo komfortowy sen, w trakcie którego kręgosłup jest idealnie wręcz podpierany dokładnie w tych miejscach, które najbardziej tego potrzebują. Duże znaczenie dla komfortu wypoczynku mają także nacięcia przeprowadzone wzdłuż piankowego wkładu, które poprawiają wentylację materaca i pomagają wspierać krążenie krwi. Ta opcja szczególnie przypadnie do gustu wszystkim osobom z problemami z nadciśnieniem i problemami z krążeniem.

 

Materac który miałem okazję testować zachwyca wygodą, którą zapewnia, ale także kunsztownym wykończeniem. Na uwagę zasługuje przede wszystkim elegancki pokrowiec Aloe Vera, wykończony stylowym pikowaniem. Zapinany na zamek błyskawiczny, może być szybko zdjęty, co znacznie ułatwia jego czyszczenie i zachowanie materaca w czystości.

 

Materac piankowy Comfort to dobra opcja dla osób, które wysoko cenią komfort snu. Przypadnie do gustu także wszystkim osobom z zaburzeniami krążenia.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl