7 stref podparcia dla zdrowego kręgosłupa

W materacach najnowszej generacji coraz częściej można spotkać się z zastosowaniem systemu 7 stref podparcia, które mają za zadanie zapewnić kręgosłupowi idealną pozycję podczas snu i maksymalnie zmniejszyć jego obciążenie. 7 stref podparcia zastosowano także w materacu kieszeniowym Relax, który miałem przyjemność testować.

 

Jak działa system 7 stref podparcia?

 

Materac kieszeniowy Relax posiad system 7 stref podparcia, którego zadaniem jest zapewnienie jak najlepszego wsparcia dla kręgosłupa oraz całego ciała podczas nocnego odpoczynku. Jak to działa w praktyce? Materac Relax posiada ogólne oznaczenie H3, co plasuje go wśród raczej twardych produktów. Jednak dzięki wyznaczeniu 7 stref podparcia nie jest on tak samo twardy w każdym punkcie, a każdy fragment sylwetki ma zapewnione odpowiednie podłoże.

Można wyróżnić tutaj strefę głowy, której celem jest delikatne wsparcie i odciążenie naczyń krwionośnych, a tym samym poprawa krążenia. Następna w kolejności strefa barków jest dość elastyczna, dzięki czemu nie wywiera zbyt dużego ucisku, pozwalając rozluźnić się mięśniom szyi i odciążając kręgi tego odcinka. Dwie pierwsze strefy mają za zadanie rozluźnienie spiętych mięśni barków, dzięki czemu organizm podczas snu regeneruje się o wiele efektywniej. Strefa kręgów lędźwiowych jest znacznie twardsza, ponieważ jej zadaniem jest mocne podparcie kręgosłupa na odcinku narażonym na urazy i skrzywienia. Następująca po niej strefa miednicy należy do obszarów o średniej twardości, dzięki czemu kręgosłup osoby leżącej na  tak wyprofilowanym materacu bez trudu zachowuje linię prostą. Strefa ud zapewnia stosunkowo mocne podparcie, a następująca po niej elastyczna strefa łydek ma na celu umożliwienie swobodnego krążenia krwi w żyłach i tętnicach kończyn dolnych. Ostatnia strefa jest średnio twarda i ma za zadanie podparcie i odciążenie stóp po ciężkim dniu.

 

Czy warto wybrać materac 7-strefowy?

 

Mimo że materace kieszeniowe 7 strefowe są zazwyczaj trochę droższe od tradycyjnych, warto w nie zainwestować. Każda ze stref jest dopasowana do anatomicznych właściwości ludzkiego ciała i zapewnia idealne wręcz podparcie. Dzięki takiemu systemowi wysypiamy się o wiele lepiej, unikając porannych bólów kręgosłupa, uczucia ociężałej głowy i ścierpniętych barków, a także opuchniętych stóp. Dla takiego efektu naprawdę warto zdecydować się na materac z 7 strefami podparcia, taki jak Relax.

Ponieważ długość poszczególnych stref twardości jest dopasowana do wzrostu osoby, niezmiernie ważne jest, aby wybrać materac o odpowiedniej długości, który zapewni najlepsze dostosowanie stref. O tym, jaką wielkość materaca wybrać, piszemy w artykule „Różne wielkości materacy” .

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl