3 sposoby na małą sypialnię

Wiele mieszkań w blokach posiada małą sypialnię, której urządzenie stanowi nie lada wyzwanie. Niewielki metraż nie powinien jednak stanowić przeszkody dla Twojej kreatywności, zwłaszcza jeżeli zastosujesz się do kilku zasad.

Łóżko: niewielkie, ale wygodne

 

W małej sypialni najlepiej sprawdzą się proste meble o lekkiej, nowoczesnej linii. W przypadku łóżka najlepiej sprawdzi się niewielkich rozmiarów rama z ograniczoną do minimum ilością zdobień, które w tym przypadku zabierałyby tak potrzebne miejsce. Małe łóżko zostawia stosunkowo dużo miejsca w niewielkiej sypialni, co pozostawia większe pole do popisu podczas jej meblowania. Wybór małego łóżka wiąże się z koniecznością znalezienia idealnego materaca, który pomimo małego rozmiaru zapewni Ci komfort snu, podparcie kręgosłupa i wysoką jakość wykonania. Obecnie niejeden producent materacy posiada w swojej ofercie dobrej jakości małe materace  i warto skorzystać z ich propozycji.

 

Pomysłowe meble

 

W małej sypialni trzeba zdać się na własną pomysłowość i wybrać funkcjonalne meble z pomysłem. Strzałem w dziesiątkę są wszelkiego rodzaju rozkładane szafki, wysuwane łóżka i wielofunkcyjne meble, które mogą pełnić różne role zależnie od Twoich potrzeb. Oryginalnym pomysłem jest zastąpienie tradycyjnego biurka blatem, który z jednej strony jest na stałe przymocowany do ściany, a z drugiej strony posiada składane nogi. Taki blat możesz rozłożyć, kiedy będziesz potrzebować miejsca do pracy, a następnie złożyć, kiedy chwilowo nie będzie już potrzebny.

Oświetlenie z pomysłem

 

Małą sypialnię można optycznie powiększyć, stosując odpowiednie żyrandole i lampy, a także bawiąc się grą światła. Klasycznym i bardzo eleganckim sposobem na niewielkie wnętrze jest zastosowanie dużych luster, najlepiej sięgających od podłogi aż do sufitu. To praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo powiększa optycznie sypialnie. Kolejnym sposobem jest zastosowanie różnych źródeł światła. Poza głównym oświetleniem sufitowym warto zamontować w sypialni małą lampkę przy stoliku nocnym, a także zdecydować się na stojącą lampę. Dzięki temu w sypialni wydzielisz funkcjonalne strefy, dzięki którym szybko zapomnisz o niewielkim metrażu i będziesz chętnie spędzać czas w swojej sypialni.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl